12 Mart 2013 Salı

2013 Cenevre Motor Show'un En Güçlüsü Rolls Royce Wraith 
Tüm araba dünyasının merakla beklediği Rolls-Royce Wraith modeli, 2013 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıktı! Cenevre Motor Show’da çok beklenen Rolls Royce Wraith gösterimini gerçekleştirildi. İngiliz üretici Rolls-Royce, Wraith model ismini geri döndürdü. İngiliz otomobil üreticisi, adını ve eskisine sadık tutularak yapılan yeni Wraith, tarihinin en güçlü ve en dinamik Rolls-Royce’u olarak taçlandırıldı.
 
Rolls Royce’un bu yeni arabası lüks, hız ve macera tek bir çatı altında sorunsuz karışım ile muhteşem bir araba yarattı. 8-vitesli otomatik şanzıman ile birlikte Wraith'de 624 HP güç ve 800 Nm tork üreten bir V12 motor bulunuyor. Aracın gücü 624 beygir ve 799 Nm tork üretebilen bir V12’den sağlanırken sekiz vitesli otomatik aktarım ile üretilen güç tekerlere iletiliyor. Söylentiler ise aktarım sisteminin GPS verilerini kullanacağı yönünde. Bu donanım sayesinde araç, sürücüsünün mevcut yol üzerinde tercih ettiği vitesin doğru olup olmadığını kontrol ederek gerekli durumda uyarı verecek. Tüm bu sistemler lüks coupe modelinin 0’dan 100 km/s hıza 4.4 saniyede çıkabilmesini mümkün kılıyor. Aracın kontrolünü ve yol tutuşunu iyileştirmek üzere mühendisler süspansiyonları sertleştirirken yeniden elden geçirilmiş bir direksiyon sistemini de araca ekliyor. Bu yeni direksiyon sistemi sayesinde akıllı donanım aracın yoldaki hızını göz önünde bulundurarak direksiyon direncini ayarlayabiliyor!  Yakıt tüketim değeri 14 litre/100 km olarak açıklanıyor. Önden bakıldığında biraz daha sportif duran hava girişine sahip tampon ve hafifçe makyajlanan ön panjurla Ghost'tan farklılaşan aracın geriye doğru açılan iki büyük kapısı ve şık görünümlü jantları dikkat çekiyor. Ghost modeline göre boydan boya 130 milimetre daha kısai 40 milimetre daha geniş ve 43 milimetre daha alçak bir görünüm çizen aracın dingil mesafesi ise 183 milimetre azaltılmış. İç kabin ise ilk görüşte tanıdık gibi gelse de her yanda ağaç kaplamalı aksanlar, dört koltuklu mekanı sıradışı yapıyor. Ayrıca içeride özel deri döşemelere, metalik aksanlara ve yıldız ışıklı tavan döşemesine de rastlıyoruz.

Rolls-Royce Wraith’in önümüzdeki sonbaharda satışa sunulması beklenirken,Yıl sonuna kadar Avrupa'da yollara vurmak için  Avrupa fiyatı € 245,000-£215,000 - ($ 319,000) etiketiyle Rolls Royce Wraith sizlerin olabilir.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder